DIGITopen Erasmus+ projekti ühe aasta tähistamine!
Projekti eesmärgid
Vaatamata pandeemiale, mis kiirendab oskuste arendamist paljudes sektorites, on kolmandal sektoril (TS) – sealhulgas vabatahtlikel organisatsioonidel, sotsiaalsetel ettevõtetel ja ühistutel – ning mikro- ja väike- ja keskmise suurusega ettevõtetel (KKMÜ) endiselt puudus digitaalsest suutlikkusest. DIGITopeni eesmärk on edendada avatud lähtekoodiga lähenemisviisi kaudu kaasaegset, dünaamilist keskkonda TSOdes ja VKEdes, edendades nende digitaalset arengut ja suurendades nende võimet toetada meie kogukondi.
DIGITopen projekti avakoosolek!
Erasmus+ Prantsusmaa / Haridus- ja koolitusagentuuri poolt rahastatud DIGITopen ühendab partnereid Itaaliast, Hispaaniast, Eestist, Poolast ja Kreekast. Meie avakoosolek toimus 19.-20. detsembril 2023 Marseille’s, kus alustasime osalevate organisatsioonide jaoks dünaamilise, tehnoloogiakeskkonna loomist.
DIGITopen ühisaruanne
Ülevaade OSSi kasutuselevõtu takistustest VKEde ja põhivõrguettevõtjate jaoks kogu Euroopas!
Meie viimane uuring: Digital Empowering MSMEs & TSOs – Research on OSS Training Offerings and Needs paljastab kõige kriitilisemad takistused avatud lähtekoodiga tarkvara (OSS) kasutuselevõtu kohta kuue Euroopa riigi VKEde ja kolmanda sektori organisatsioonide seas: Prantsusmaa, Eesti, Kreeka, Itaalia, Hispaania ja Poola.
Peamised järeldused:
- Poola: Teadlikkuse ja oskusteabe puudumine OSSi riskide juhtimisel on peamised takistused.
- Kreeka: Põhjalikud takistused, sealhulgas strateegiline pühendumus ja tehniline oskusteave.
- Eesti: Strateegiline organisatsiooniline pühendumus on peamine takistus.
- Prantsusmaa: Tehniline oskusteave ja riskijuhtimine on peamised takistused.
- Itaalia ja Hispaania: OSSi omaduste mõistmine on peamine väljakutse.
Need tulemused rõhutavad vajadust sihipärase sekkumise järele, et edendada OSSi kasutuselevõttu teadlikkuse suurendamise, strateegilise pühendumuse edendamise, tehniliste oskuste parandamise ja OSSi parema mõistmise kaudu.
DIGITopen projekti eesmärk on:
- parandada VKEde ja põhivõrguettevõtjate digitaalseid oskusi seoses OSS-vahenditega.
- suurendada suutlikkuse suurendamist ja sünergiat kutsehariduse ja -koolituse pakkujatega.
- rikastada kutsehariduse ja -koolituse pakkujate hariduspakkumisi digitaaloskuste valdkonnas.
Üheskoos sillutame teed OSS-sõbralikumale tulevikule Euroopas!
DigitOPEN Tööriistakast
Tere tulemast veebilehele DIGITopenToolkit – teie terviklik ressurss mikro-, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete ja kolmanda sektori organisatsioonide (TSO) digitaalsete oskuste parandamiseks avatud lähtekoodiga tarkvara abil. See tööriistakomplekt, mis on välja töötatud DIGITopen projekti raames ja mida rahastab Erasmus+ programm, pakub praktilisi lahendusi nende organisatsioonide ees seisvatele digitaalsetele väljakutsetele. Partnerid valisid teemad välja oma riigis läbiviidud uuringute tulemuste põhjal, tagades, et tööriistakomplektis käsitletakse tegelikke vajadusi ja prioriteete.
Meie tööriistakomplekt on loodud selleks, et anda põhivõrgustikele ja VKEdele võimalusi, pakkudes olulisi teadmisi ja oskusi avatud lähtekoodiga vahendite kasutamiseks erinevates võtmevaldkondades, nagu juhtimine, turundus, kommunikatsioon, küberturvalisus ja projektijuhtimine. Selle ressursi abil saavad organisatsioonid oma tegevust tõhustada, kulusid vähendada ja tagada jätkusuutliku digitaalse ümberkujundamise isegi piiratud ressursside juures.
Tutvuge meie seitsme põhjaliku mooduliga, mis sisaldavad samm-sammult juhendeid ja juhtumiuuringuid, mis aitavad teil neid võimsaid vahendeid oma igapäevatöösse integreerida. Olenemata sellest, kas olete juht, vabatahtlik või konsultant, DIGITopen Toolkit on teie värav tõhusama ja digitaalselt iseseisvama organisatsiooni juurde.
Tööriistakomplekti saate alla laadida ka järgmistes keeltes:
➱ Italiano
➱ Español
➱ Français
➱ Eesti
➱ Ελληνική
➱ Polski
Palun täitke see vorm, kui olete tööriistakomplekti alla laadinud ja soovite saada lisateavet projekti ja digitaalsete oskuste arendamise kohta VKEdes ja kolmanda sektori organisatsioonides.
Järgmised sammud
- LTTA Perugias, Itaalias: See tegevus keskendub kahe juhendaja koolitamisele igast osalevast riigist, andes neile olulised oskused õppijate tõhusaks toetamiseks, kui DIGITopen MOOC muutub kättesaadavaks.
- DIGITopen MOOCi käivitamine: See avatud e-õppe platvormil toimuv tasuta veebikursus annab osalejatele oskused kasutada avatud lähtekoodiga tehnoloogiaid kolmanda sektori ja VKEde organisatsioonide juhtimiseks. Kutsehariduse ja -koolituse pakkujad saavad kohandada ja integreerida materjale, et need vastaksid erinevatele kohalikele ja riiklikele vajadustele.
- Enesehindamisvahend (SAT): DIGITopen Toolkit’i ja DigCompi raamistikega kooskõlastatud vahend aitab organisatsioonidel ja üksikisikutel hinnata oma digipädevusi ja planeerida professionaalset arengut strateegiliselt.
- Suunised kutsehariduse ja -koolituse pakkujatele: Põhjalikud suunised toetavad kutsehariduse ja -koolituse pakkujaid nende programmide kohandamisel vastavalt tööturu nõudmistele, võimaldades täiskasvanutel liikuda digitaalsel üleminekul ning võimaldades kolmanda sektori organisatsioonidel ja VKEdel luua kvalifitseeritud ja dünaamilist tööjõudu.
|
|
|
Partnerid